Вартість перевезення

Формування ціни на перевезення вантажу складається з каскаду витрат, та ряду економічно-географічних показників, що весь час перебувають в динаміці.

З боку перевізника враховуються:

  • Відстань перевезення. До розрахунку включається кількість витраченого пального безпосередньо на перевезення + дальність переїзду автомобіля до місця завантаження.
  • Маса вантажу. При навантаженні транспорту понаднормово слід прогнозувати збільшення витрати пального, пошкодження авто та штрафи.
  • Час використання транспорту. Як правило, чим більше часу триває перевезення, тим дешевше вартує оренда транспорту.
  • Оплата роботи водія + добові витрати на нічну стоянку (якщо перевезення триває довше, ніж 1 добу, або розвантаження відбудеться не в день приїзду в пункт призначення).
  • Оплата податків, ліцензій, дозволів на перевезення.
  • При міжнародних перевезеннях враховуються витрати на проїзд платними шляхами, додаткові страховки, конвой, візи тощо.

Слід окремо зазначити, що транспорт для перевезення негабаритних, наливних та насипних вантажів коштує дорожче і, як правило, оплачується як кругорейс.

Це базовий перелік витрат перевізника, які мають бути відшкодовані наймачем (без урахування прибутку за виконану роботу).

Замовник, наймаючи транспорт має врахувати, крім вище зазначених факторів, ще й економіко-географічну ситуацію в пунктах відправки та прийому вантажу. Сезонну завантаженість в транспортному сегменті (взимку зазвичай більше вільного транспорту, в весняний та осінній період кількість заявок на перевезення перевищує пропозиції вільного транспорту).

Варто передбачити можливості простоїв та порушень обумовленості строків доставки, оформити страховку вантажу, дізнатись про стан доріг на домовленому маршруті. Ці фактори значно впливають на ціну перевезення.

Підрахувавши приблизну вартість перевезення слід дотримуватись середньої вартості в даному напрямку, адже суттєва різниця в ціні в нижчу сторону може бути основана на несправності автомобіля, чи виявитись шахрайством. Краще обирати перевізника з хорошою репутацією, щоб уникнути значних витрат.